Seminarium: polsko-norweska współpraca w zielonych technologiach

Drukuj

Na prośbę Departamentu Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych przekazujemy informację, iż w ramach wizyty podsekretarza stanu w MSZ RP, Pana Marka Magierowskiego w Norwegii, na 7 czerwca 2018 r. (czwartek) zaplanowane zostało w Oslo seminarium dot. polsko-norweskiej współpracy w zielonych technologiach (m.in. efektywność energetyczna, utylizacja i recykling odpadów, uzdatnianie wody i jej oszczędne zużycie, bioenergia). 

Seminarium będzie nie tylko okazją do zaprezentowania opracowanych przez biorące udział w wizycie spółki/instytuty badawcze technologii, ale również szansą na zapoznanie się z możliwościami uczestnictwa w projektach finansowanych przez fundusz Innovation Norway (informacja dot. kolejnej edycji funduszy norweskich w Polsce dostępna jest tutaj). Ponadto, program pobytu zakłada realizację wizyt studyjnych w NILU Technology Park in Kjeller oraz Norsk Energi (tbc), a także spotkań w ratuszu Oslo/ewentualnie innego miasta norweskiego.
Rejestracja osób zainteresowanych udziałem w seminarium prowadzona jest za pośrednictwem formularza dostępnego pod następującym linkiem: https://goo.gl/forms/yiWm4GA6RoejrSeV2
Nieprzekraczalny termin przekazywania zgłoszeń to 21 maja 2018 r. (poniedziałek), ponieważ liczba miejsc jest ograniczona; o zakwalifikowaniu do uczestnictwa w wizycie decyduje kolejność zgłoszeń. Z tego względu a także z uwagi na fakt, iż wcześniejsze zgłoszenie istotnie zwiększa szanse na przyciągnięcie zainteresowania większej liczby norweskich podmiotów, uprzejmie prosimy o przekazywanie zgłoszeń jak najszybciej.

Zasady udziału:
Zapewniamy bezpłatny udział we wszystkich elementach programu wymienionego powyżej, a także przejazdy pomiędzy poszczególnymi punktami programu wizyty oraz przejazd z/na lotnisko pod warunkiem wybrania rekomendowanego przez nas połączenia (6 czerwca wylot z Warszawy do Oslo rejsem LOT o 16.50, przylot o 18.50 na lotnisko Oslo Gardermoen; 8 czerwca powrót z Oslo do Warszawy– LOT o 19.40, przylot na lotnisko Okęcie o 21.40).
Przedstawiciele polskich firm/instytutów badawczych dokonują rezerwacji biletów lotniczych, a także pokrywają koszty przelotów oraz pobytu (w tym zakwaterowania) we własnym zakresie.
Zastrzegamy sobie prawo nieprzyjęcia zgłoszenia w przypadku, gdy profil działalności podmiotu w istotnej mierze odbiega od tematyki seminarium, co tym samym utrudniałoby realizację celów wizyty dla przedstawicieli innych polskich przedsiębiorstw/instytutów badawczych.
Językiem roboczym spotkań będzie angielski. Podczas seminarium przewidziane są prezentacje dot. technologii opracowanych przez polskie przedsiębiorstwa/instytuty badawcze uczestniczące w wydarzeniu. Czas na 1 prezentację uzależniony będzie od całkowitej liczby podmiotów reprezentowanych przez stronę polską, jednak w przybliżeniu będzie to 5-10 min. Dłuższe rozmowy z potencjalnymi norweskimi partnerami będzie można jednak przeprowadzić podczas sesji B2B.
Jeżeli mają Państwo zidentyfikowane podmioty norweskie, które mogłyby być zainteresowane współpracą z Państwa spółką/instytutem badawczym, istnieje możliwość podania nazw tych podmiotów w w/w formularzu, a nasza placówka w Oslo wystąpi do nich o zorganizowanie specjalnego spotkania dla Państwa. Podejmiemy maksymalne starania w celu umówienia spotkań z podmiotami norweskimi wymienionymi przez Państwa, jednak nie możemy zagwarantować, iż wszystkie spotkania uda się zorganizować.

W razie dodatkowych pytań możliwy kontakt z pracownikiem departamentu panem Tomaszem Jamrozem (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel: +48 22 523 7994).


Wiadomości

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo