Aktualności

Ostatnio w sporcie...

Drukuj

II Turniej Oldboyów (40+) o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Główczyce już za nami...
11 marca 2018 roku w hali sportowej w Główczycach, rozegrano po raz drugi Turniej Oldboyów (40+) o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Główczyce Michała Matkowskiego. Zawody sędziowali działacze społeczni i sportowi- Wiesław Wielgus, Waldemar Romowski i Bartłomiej Wielgus.
Do turnieju zostało zaproszonych pięć zespołów: Almir Słupsk- zeszłoroczny zwycięzca pierwszej edycji turnieju i główny pretendent do drugiego zwycięstwa, Jacek Adamski Team i Przyjaciele, Oldboje Wykosowo, Katrina 2 Główczyce oraz Jurek i Przyjaciele.

12

3

4

5

Turniej stał na bardzo wysokim poziome. W dziesięciu meczach strzelono trzydzieści osiem bramek, rozgrywki były zacięte i pełne sportowych emocji, a każdy wynik miał znaczenie w ostatecznej klasyfikacji. Losowanie i układ gier tak się ułożyły, że w decydującym o zwycięstwie w turnieju spotkały się drużyny Almiru Słupski i Jacek Adamski Team i Przyjaciele. Mecz był wart finału i został rozegrany w szalonym tempie. Zawodnicy obu drużyn stwarzali podbramkowe sytuacje, ale na posterunku zawsze byli bramkarze.
Najlepszym bramkarzem turnieju został Wojciech Romski z drużyny Jurek i Przyjaciele. Pucharem Fair Play została uhonorowana drużyna Jacek Adamski Team i Przyjaciele, natomiast ich kapitan Jacek Adamski został najlepszym zawodnikiem turnieju MVP (strzelec 9 bramek). A jak ułożył się ostateczny wynik rozgrywek?

Wyniki XIII Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Główczyce

jantaria17 marca odbyła się gala podsumowująca XIII Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Główczyce, który przez zimę był rozgrywany w hali sportowej w Główczycach. W turnieju wzięło udział 12 drużyn: zeszłoroczny zwycięzca ForCars, Bizony Wolinia, Błękitni Główczyce, FC Kontumat Reaktywacja, Jantaria Pobłocie, KS Damnica, MIKOL&Klassa Team, Oldboys Adamski Team, Piłkarze z San Marino, ROMIX Błękitni Główczyce, Team, oraz Sójcze Wzgórze, które przez brak udziału w dwóch kolejnych meczach zostało wykluczone z rozgrywek.
Tegoroczny turniej do ostatniej kolejki był pełen emocji, o czym świadczy punktacja trzech najlepszych drużyn turnieju. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Jantaria Pobłocie (27 pkt), drugie Oldboys Adamski Team (26 pkt), a trzecie Team (25 pkt). Najlepszym strzelcem został Radosław Baran z 24 trafieniami, zaś najlepszym bramkarzem Kornel Kaniowski. Tytuł drużyny fair play otrzymał zespół MIKOL&Klassa Team. Piłkarze zostali obdarowani pucharami i dyplomami wieńczącymi 11 tygodni zmagań.

Błękitni Główczyce najlepsi w Potęgowie

błękitni logoW II Otwartym Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Potęgowo doskonałą formę pokazali zawodnicy Klubu Sportowego „Błękitni Główczyce”. W zaciętym boju główczycki zespół pokonał w finale zespół o intrygującej nazwie „Nam strzelać nie kazano”. W turnieju udział wzięło 20 drużyn.
Dwudniowa rywalizacja wyłoniła także najlepszych zawodników- tytuł króla strzelców powędrował do Roberta Ludko, zaś MVP, czyli najlepszym zawodnikiem turnieju, został Piotr Makowiecki – zawodnicy „Błękitnych Główczyce”. W bramce najlepiej radził sobie Sebastian Dudkowski z Płomienia Malczkowo.
Gościem specjalnym był Dawid Krzyżowski – mistrz Polski Red Bull w Futball Freestyle, który zaprezentował dwa specjalne pokazy tricków i przeszkolił młodych adeptów chcących spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.
Gratulujemy naszemu klubowi i jesteśmy pełni podziwu dla umiejętności. Brawo!