Aktualności

Nasze szkoły proszą o oddawanie głosów

Drukuj

podwórko niveaSzkoły w Główczycach i Żelkowie biorą udział w konkursie "Podwórko Nivea". Zgodnie z zasadami konkursu, lokalizacje o największej liczbie głosów, wygrają plac zabaw. W głosowaniu może wziąć udział każdy, kto posiada adres mailowy poprzez rejestracę na stronie www.nivea.pl.

 

W czerwcu zbiórka wielkogabarytów w Gminie Główczyce

Drukuj

wielkogab 2018

HARMONOGRAM WIELKOGABARYTY  (tutaj)

Czytaj więcej...

Olimpiada pierwszej pomocy przedmedycznej

Drukuj

5oW dniu 25 maja 2018 roku w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku odbędzie się druga edycja Olimpiady Pierwszej Pomocy Przedmedycznej realizowana w ramach programu edukacyjnego z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla szkół powiatu słupskiego pt. „ABC pierwszej pomocy”. W finale Olimpiady uczestniczyć będą 23 drużyny reprezentujące szkoły z powiatu słupskiego.

 

 

 

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Drukuj

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka,

składamy serdeczne podziękowania

druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy. 

Dziękujemy za poświecenie, działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę

oraz za wychowanie młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi i służbie Ojczyźnie.

Życzymy satysfakcji z działalności społecznej, dużo zdrowia,

szczęścia osobistego oraz wszelkiej pomyślności.

               Przewodniczący                                                                        Wójt

          Rady Gminy Główczyce                                                           Gminy Główczyce

             Michał Matkowski                                                                Teresa Florkowska

stra

Druga edycja Olimpiady Pierwszej Pomocy „ABC pierwszej pomocy”

Drukuj

    W dniu 25 maja 2018 rokuw Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku odbędzie się druga edycja Olimpiady Pierwszej Pomocy Przedmedycznej realizowana w ramach programu edukacyjnego z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla szkół powiatu słupskiego pt. „ABC pierwszej pomocy”.

Czytaj więcej...

Majówka w Gminie Glówczyce

Drukuj

majówka2018ostZapraszamy na wydarzenia organizowane podczas długiego weekendu majowego:

28 kwietnia, godz. 9:00 - Sprzątanie rzeki Łeby - Podobnie jak w zeszłym roku, przed długim weekendem majowym, spotykamy się aby posprzątać brzegi rzeki Łeby w okolicach Izbicy. To już dziesiąta akcja sprzątania rzeki realizowana pod hasłem "Błękit rzeki dobrem Krainy". Zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży piękno naszej lokalnej przyrody.

Czytaj więcej...

Rozpoczęliśmy realizację projektu "Srebrna Sieć"

Drukuj

zumwpW dniu 12 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego podpisana została umowa na realizację projektu partnerskiego „Srebrna Sieć”, którego Liderem jest Gmina Kobylnica. Osiem gmin z terenu Powiatu Słupskiego, w tym Gmina Główczyce, rozpoczęło tym samym wspólną realizację projektu skierowanego do seniorów- w szczególności tych po 60 roku życia, z niepełnosprawnościami, przewlekłymi chorobami.

Czytaj więcej...

Informacja o naborze wniosków

Drukuj

"CZYSTE POWIETRZE POMORZA" – EDYCJA 2018

kominW związku z planowanym przystąpieniem Gminy Główczyce do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW) pn.: „Czyste powietrze Pomorza” – edycja 2018, Urząd Gminy w Główczycach informuje o możliwości składania wniosków o udzielenie dofinansowania na modernizację źródeł energii cieplnej w obiektach budowlanych, zlokalizowanych na terenie Gminy Główczyce.

Czytaj więcej...

Jak mija zima Ochotniczym Strażom Pożarnym?

Drukuj

W dniach 8-11.02.2018r. w Plöwen (Niemcy), Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Izbicy spędzała czas z przyjaciółmi ze straży pożarnej z Berlina. Uczyli się udzielania pierwszej pomocy, transportowania poszkodowanego w bezpieczne miejsce, zakładania kołnierza ortopedycznego, opatrunków itp. Ćwiczyli gaszenie pożarów przy użyciu różnego rodzaju gaśnic, czy ratowania osoby, która wpadła do zamarzniętego jeziora. Był też czas na luźniejsze zajęcia- na przykład wykonanie wieszaków na klucze z ozdobami strażackimi. Czas wypełniony ćwiczeniami, rozmowami i zabawą szybko minął. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Izbicy z niecierpliwością odlicza dni do następnego spotkania na obozie letnim w Niemczech. Spotkanie odbyło się dzięki dofinansowaniu z programu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

osp1

Czytaj więcej...

Ostatnio w sporcie...

Drukuj

II Turniej Oldboyów (40+) o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Główczyce już za nami...
11 marca 2018 roku w hali sportowej w Główczycach, rozegrano po raz drugi Turniej Oldboyów (40+) o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Główczyce Michała Matkowskiego. Zawody sędziowali działacze społeczni i sportowi- Wiesław Wielgus, Waldemar Romowski i Bartłomiej Wielgus.
Do turnieju zostało zaproszonych pięć zespołów: Almir Słupsk- zeszłoroczny zwycięzca pierwszej edycji turnieju i główny pretendent do drugiego zwycięstwa, Jacek Adamski Team i Przyjaciele, Oldboje Wykosowo, Katrina 2 Główczyce oraz Jurek i Przyjaciele.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Wiadomości

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo