Aktualności

Rozstrzygnięto konkurs "Piękna wieś"

Drukuj

Niezwykłe emocje towarzyszyły drugiej edycji konkursu „Piękna wieś”. Komisja w składzie: Magdalena Kozłowska, Danuta Löper, Ewa Buśkiewicz, Małgorzata Mikulak, Arkadiusz Hofman, najpierw odwiedziła 8 wsi i 20 posesji, zgłoszonych do udziału w konkursie, po czym zamknęła się w sali narad Urzędu Gminy w Główczycach, by wybrać te najpiękniejsze. O wynikach konkursu, nad którym patronat objął Przewodniczący Rady Gminy we współpracy z Wójtem Gminy Główczyce, uczestnicy zostali powiadomieni ze sceny Główczyckiego Festiwalu Lata.
Wśród wsi zgłoszonych przez Sołtysów do konkursu (Główczyce, Wolinia, Pobłocie, Podole Wielkie, Rzuszcze, Dargoleza, Szczypkowice, Cecenowo) podium zajęły:

I miejsce: Rzuszcze – nagroda 3.000 zł

Rzuszcze1Rzuszcze2Rzuszcze3

Czytaj więcej...

Aktywnie na Główczyckim Festiwalu Lata

Drukuj

DSC00791Tradycją Główczyckiego Festiwalu Lata są atrakcje dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Słoneczną sobotę, 15 lipca, rozpoczęliśmy wędkowaniem oraz rajdem pieszym w okolicach miejscowości Gać. Po zawiłych, zielonych ścieżkach prowadził nas pan Roman Zblewski, pracownik Słowińskiego Parku Narodowego, który mieszka tu od dziecka i okoliczne tereny oraz ich historię zna najlepiej. Informacji i widoków, które pokazał nam pan Roman nie znajdziecie w żadnych przewodnikach. Byliśmy w Babim Dole- starej rybackiej osadzie, widzieliśmy wydmy, wędrowaliśmy wśród długosza królewskiego, jagód, szumu drzew, odwiedziliśmy stary cmentarz, na którym niegdyś chowano mieszkańców Gać i Babiego Dołu, widzieliśmy pozostałości pieca, w którym osadnicy wypiekali chleb, a także pochłonięte przez las pozostałości ich domostw, pastwisk i pól.

Czytaj więcej...

Główczycki Festiwal Lata już w ten weekend!!!

Drukuj

gfl2017zJuż w ten weekend Główczycki Festiwal Lata. Najwyższa pora zapoznać się z atrakcjami i wybrać coś dla siebie:

14 lipca (piątek)

17:00 Questing Quiz o Główczycach. Start: GOK w Główczycach.

15 lipca (sobota)

9:00 Poznajemy Gminę Główczyce: rodzinny rajd pieszy ścieżką edukacyjną z przewodnikiem ze Słowińskiego Parku Narodowego (trasa ok. 10 km, opcjonalnie wieża widokowa +ok. 2km). Ruszamy z mostu na rzece Łebie koło wsi Gać.
9:00 Poznajemy Gminę Główczyce: amatorskie zawody wędkarskie na Kanale Izbickim. Zbiórka na moście w Izbicy. Zawody odbędą się w podziale na dwie kategorie wiekowe: dzieci i młodzież do 16-go roku życia i osoby powyżej 16 lat. Osoby chętne do udziału w wędkowaniu zobowiązane są do posiadania karty wędkarskiej oraz ważnej opłaty za wędkowanie.
Podsumowanie rajdu i zawodów wędkarskich przy ognisku z kiełbaskami przy starym boisku za Kanałem Izbickim.
Od 14:00 zapraszamy na stadion przy hali sportowej w Główczycach. Rozpoczynamy Festiwalem Baniek Mydlanych.
15:00 Rozgrywki Piłkarskie Oldboyów oraz obchody 65-lecia KS Jantaria Pobłocie
18:00 Kabaret "Na Wynos"
20:00 Zabawa taneczna przy muzyce zespołu LEGATO do białego rana!
22:30 Fireshow i FAJERWERKI

16 lipca (niedziela)

13:00 Przegląd Zespołów Ludowych
13:00 Turniej Siatkówki Sołectw
15:00 Rozgrywki Piłkarskie: Mecz Samorządowców oraz Panny vs. Mężatki
17:00 Pokazy Rycerskie
17:30 Rozstrzygnięcie wyników konkursu "Piękna wieś" oraz wręczenie nagród
19:30 Koncert zespołu B-QLL

Więcej szczegółów tutaj.

 

Konkurs Piękna Wieś 2017 - galeria zdjęć

Drukuj

DSC00473W niedzielę- 16 lipca 2017 roku, około godziny 17-stej, w trakcie obchodów Dni Główczyc nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „Piękna Wieś”. W kategorii prywatna posesja mieszkalna udział zgłosiło 20 osób, a do kategorii wieś Sołtysi zgłosili 8 miejscowości.

 

 

 

Czytaj więcej...

Powiatowe Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych

Drukuj

IMG 091924 czerwca na stadionie w Główczycach odbyły się Powiatowe Zawody Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu słupskiego. Imprezę rozpoczęto od uroczystego wprowadzenia uczetników na plac i musztry. W zmaganiach udział wzięło 17 drużyn, które we wcześniejszych etapach gminnych konkursu zajęły pierwsze miejsca. Rywalizowano w kategoriach kobiety i mężczyźni powyżej 16-go roku życia. Wyniki zmagań przedstawiają się następująco:


KATEGORIA KOBIETY:                KATEGORIA MĘŻCZYŹNI:
1. Korzybie, gmina Kępice          1. Wrząca, gmina Kobylnica
2. Mielno , gmina Mielno            2. Korzybie, gmina Kępice
3. Strzelino, gmina Słupsk         3. Gałęzinowo, gmina Słupsk

Zmagania zakończył poczęstunek i wręczenie zasłużonych nagród.

Galeria zdjęć (wykonanie: KW AMICUS).

 

Zapraszamy na Główczycki Festiwal Lata 2017

Drukuj

gfl2017z

 

 

50-cio lecie pożycia małżeńskiego Marii i Stanisława Spera

Drukuj

DSC00082Dobre, szczęśliwe i przykładne małżeństwo jest zasługą zarówno żony jak i męża. Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pięćdziesięciu laty rodziny, zostały docenione nadaniem małżeństwu Marii i Stanisława Spera ze Szczypkowic odznaczenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.
Dołączamy się do życzeń wielu kolejnych radosnych lat spędzonych razem w zdrowiu i szczęściu.

Galeria zdjęć.

 

 

Inwestycje gminne w toku

Drukuj

W Drzeżewie trwa przebudowa drogi

          flaga ue                                                            logo prow14-20

W miejscowości Drzeżewo trwa przebudowa drogi gminnej. Istniejącą nawierzchnię brukową zastąpi droga o nawierzchni betonowej w niemal całej miejscowości. Wykonawcą prac została firma ZIMAR z Bytowa, która wybrana została w drodze przetargu. Wartość prac to prawie 350 tys. zł. Inwestycja ta dofinansowana jest ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Czytaj więcej...

Harmonogram odbioru odpadów lipiec-październik 2017r.

Drukuj

koszyellow

Harmonogram odbioru odpadów tutaj.

 

 

 

IX Zlot Społeczności Rowerzystów

Drukuj

DSC00068W dniach 15-18 czerwca 2017 roku w naszej gminie odbywa się IX Zlot Społeczności Rowerzystów. Z tej okazji około 40-osobową grupę cyklistów przywitał z-ca Wójta Gminy Główczyce Arkadiusz Hofman oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach Paweł Żmuda.

 

 

 

Czytaj więcej...

Podkategorie

Wiadomości

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo