Aktualności

15 stycznia porady unijne w Główczycach

Drukuj

pl

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI).
Bezpłatne konsultacje odbędą się:
• 15 stycznia 2018 r. w Urzędzie Gminy Główczyce, ul. Kościuszki 15 (sala obok biblioteki) 
w godzinach 09:00-11:30.
Nie prowadzimy zgłoszeń. Czekamy na wszystkich zainteresowanych tematyką Funduszy Europejskich.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na 26 finał WOŚP w Główczycach

Drukuj

wośp

 

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Drukuj

harmonogram2018

   Harmonogram do pobrania tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy Wam Kochani

Drukuj

Z okazji Dnia Wolontariusza składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim tym, którzy każdego dnia poświęcają swój czas, zaangażowanie i wysiłek, by nieść bezinteresownie pomoc i ofiarować swój czas innym.

Życzymy radości z pomagania, wzbogacających doświadczeń oraz spełnienia marzeń i realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do Was, dając siłę do dalszej pracy.

roses-2911123 960 720

 

Od stycznia 2018 roku zmianie ulegną stawki opłat za śmieci

Drukuj

UWAGA!
od 1 stycznia 2018 r. zmianie ulegają stawki opłat za śmieci

Urząd Gminy w Główczycach informuje, iż w dniu 26 października 2017 r. została podjęta przez Radę Gminy Główczyce uchwała Nr XXXII/324/2017w sprawie wyboru metody oraz ustalenia stawki opłatyza gospodarowanie odpadami komunalnymi(Dz. Urz. Woj. Pom. poz. 3952).
Niniejszą uchwałą wprowadzono dla właścicieli nieruchomości nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

NOWE STAWKI OPŁATY DLA NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH

Miesięczna stawka opłaty za odpady zbierane i odbieranew sposób selektywny(odpady segregowane)obowiązująca od dnia 1 stycznia 2018 r. wynosi :
1) nieruchomość zamieszkana przez 1 osobę – 12,50 zł
2) nieruchomość zamieszkana przez 2 osoby – 25,00 zł
3) nieruchomość zamieszkana przez 3 osoby – 37,50 zł
4) nieruchomość zamieszkana przez 4 osoby – 50,00 zł
5) nieruchomość zamieszkana przez 5 osób – 62,50 zł
6) nieruchomość zamieszkana powyżej 5 osób – 62,50 zł + 6,25 zł za każdą kolejną osobę.

Miesięczna stawka opłaty za odpady zbierane i odbierane w sposób nieselektywny (odpady zmieszane)obowiązująca od dnia 1 stycznia 2018 r. wynosi 20,50 zł od osoby.
W przypadku odpadów zmieszanych brak jakichkolwiek ulg.

UWAGA:
1. W związku z uchwaleniem nowych stawek opłat właściciele nieruchomości (wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe) nie mają obowiązku składania nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nową deklarację należy złożyć jedynie w przypadku zmian, np. liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość, wyboru innego sposobu zbierania odpadów (zbiórka selektywna/zbiórka nieselektywna) lub zmiany innych danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany.
2. Urząd Gminywyśle do właścicieli nieruchomości zawiadomienia o wysokości opłaty za śmieci, wyliczonej jako iloczyn nowej stawki opłaty i danych podanych w deklaracji.

 

Wszystkiego najlepszego dla pracowników socjalnych

Drukuj

bukiet-anemony-zwiastuny-wiosny1z okazji Dnia Pracownika Socjalnego pragnę podziękować Państwu za codzienną pracę na rzecz osób najbardziej potrzebujących.

Zawód pracownika socjalnego wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale także niezwykłej empatii, tak ważnej w procesie wspierania osób i ich rodzin, które znalazły się w sytuacji trudnej i kryzysowej. Niezwykle ważnym elementem tej profesji jest umiejętność motywowania osób potrzebujących pomocy do zmagania się z trudnościami i problemami, które często wydają się nie do przezwyciężenia. To pracownik socjalny jest osobą, która daje nadzieję na godne życie i pomaga dostrzec sens codziennych zmagań.

                                                                                                          Wójt Gminy Główczyce

 

„NASZ NARÓD JAK LAWA” AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA 99 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Drukuj

DSC0245210 listopada 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Apel stanowił prezentację projektu edukacyjnego zrealizowanego przez uczniów klas IIA i IIB gimnazjum przy ZSP w Główczycach. Projekt zrealizowano pod kierunkiem nauczycieli: p. Mai Cysewskiej i p. Renaty Piechnej – Ludko.

 

Czytaj więcej...

Egipskie Andrzejki w wydaniu OPS

Drukuj

andrzejki1Środowiskowy Dom Samopomocy w Rumsku był organizatorem "Egipskich Andrzejek", które miały miejsce 19 października. Na wydarzenie zaproszono DPS Lubuczewo, ZOL Kobylnica, ŚDS Kępice oraz ŚDS Gardna. O nastrój gości zadbali pensjonariusze przy wsparciu rodziców, pracowników i wolontariuszy. Wprowadzili gości w nastrój rodem ze starożytnego Egiptu. Po pełnych wrażeń występach przyszła pora na zabawę taneczną. 

Galeria zdjęć

 

 

Od listopada odpady odbierać będą nowe firmy

Drukuj

Informujemy, że od dnia 1 listopada 2017r. odpady komunalne od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Główczyce odbierane będą przez następujące firmy:


1. Odpady zmieszane – ELWOZ Sp. z o.o. oddział Sierakowice ul. Słupska 2
83-340 Sierakowice tel. 58 681 93 97

2. Odpady segregowane – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku ul. Szczecińska 112, 76-200 Słupsk

 

Podkategorie

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo