Aktualności

„NASZ NARÓD JAK LAWA” AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA 99 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Drukuj

DSC0245210 listopada 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Apel stanowił prezentację projektu edukacyjnego zrealizowanego przez uczniów klas IIA i IIB gimnazjum przy ZSP w Główczycach. Projekt zrealizowano pod kierunkiem nauczycieli: p. Mai Cysewskiej i p. Renaty Piechnej – Ludko.

 

Czytaj więcej...

Harmonogram odbioru odpadów: listopad, grudzień 2017r.

Drukuj

plakathHarmonogram odbioru odpadów zmieszanych i segregowanych w listopadzie i grudniu 2017 roku.

 

 

 

Egipskie Andrzejki w wydaniu OPS

Drukuj

andrzejki1Środowiskowy Dom Samopomocy w Rumsku był organizatorem "Egipskich Andrzejek", które miały miejsce 19 października. Na wydarzenie zaproszono DPS Lubuczewo, ZOL Kobylnica, ŚDS Kępice oraz ŚDS Gardna. O nastrój gości zadbali pensjonariusze przy wsparciu rodziców, pracowników i wolontariuszy. Wprowadzili gości w nastrój rodem ze starożytnego Egiptu. Po pełnych wrażeń występach przyszła pora na zabawę taneczną. 

Galeria zdjęć

 

 

Od listopada odpady odbierać będą nowe firmy

Drukuj

Informujemy, że od dnia 1 listopada 2017r. odpady komunalne od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Główczyce odbierane będą przez następujące firmy:


1. Odpady zmieszane – ELWOZ Sp. z o.o. oddział Sierakowice ul. Słupska 2
83-340 Sierakowice tel. 58 681 93 97

2. Odpady segregowane – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku ul. Szczecińska 112, 76-200 Słupsk

 

Życzymy Nauczycielom

Drukuj

życz nauczyciele

 

 

Najnowsze wydanie Wieści Gminnych

Drukuj

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania Wieści Gminnych:

w front3-1

 

Mammografia w Główczycach: 18 października

Drukuj

Zapraszamy mieszkanki naszej gminy w wieku od 50 do 69 lat, na bezpłatne badania mammograficzne. Mammograf pojawi się w Główczycach 18 października br., pod halą sportową przy ulicy Skórzyńskiej. 

Badania w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi są bezpłatne dla kobiet ubezpieczonych, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia co dwa lata.

Mammografia pozwala na wykrycie tzw. zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju- kiedy nie są one wyczuwalne przez nas same lub lekarza.

mammografia 18.10

 

Informacja: nocna opieka chorych

Drukuj

indeksOd 1 października świadczenia w ramach Nocnej Opieki Chorych realizować będzie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.

Na terenie Słupska i powiatu słupskiego świadczenia w ramach Nocnej Opieki Chorych, od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 oraz w soboty,niedziele oraz dni świąteczne przez całą dobę, realizowane będą w następujących lokalizacjach:

– w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku przy ul. Hubalczyków 1, w gabinetach poradni specjalistycznych, na parterze przy głównym wejściu do budynku tel. 59 846 01 02

– w NZOZ w Kobylnicy przy ul. Głównej 54a, tel. 59 842 90 49

– w przychodni Lekarz Domowy Sp. z o.o. w Słupsku przy ul. Kołłątaja 31, tel. 59 842 35 50

Dodatkowo w soboty, niedziele oraz dni świąteczne świadczenia w ramach Nocnej Opieki Chorych pełnić będzie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im Janusza Korczaka przy ul. Mickiewicza 12 w Ustce, tel. 59 815 42 28,
59 815 42 29.

Wyjazdowa opieka lekarska i pielęgniarska świadczona będzie przez Pogotowie Ratunkowe w Słupsku.

1 października opieka lekarska w nowych lokalizacjach świadczona będzie od godziny 8.00.

 

Gminne Święto Plonów 2017

Drukuj

gminne wito plonow gowczyce 2017 19 20170920 1201623137Po cichu skrada się do nas jesień. Przyszedł czas na gromadzenie tegorocznych plonów i podziękowanie za szczęśliwe zbiory. Mieszkańcy z całej gminy (i goście) 17 września zebrali się w tym celu w kościele Św. Piotra i Pawła w Główczycach, gdzie miejsce miała uroczysta msza dożynkowa. Następnie kolorowy korowód mieszkańców gminy i gości „płynął” ulicami Główczyc na stadion sportowy, by celebrować dożynki.

Czytaj więcej...

Wspaniali-aktywni młodzi

Drukuj

logo programów-musibyćQQM logo
Młodzież z terenu Gminy Główczyce realizuje nowy projekt pod nazwą „QQM czyli Qlinarna Qltura Młodych”. W trakcie 15 miesięcy projektowych młodzież będzie się uczyć gotowania, poznają tajniki kuchni innych krajów, stworzą przepisy spisując relacje mieszkańców, po czym wybiorą najciekawsze i najsmaczniejsze potrawy i ujmą je w opracowanej przez siebie książce kucharskiej. Prozaiczne z pozoru czynności pozwolą młodzieży na wzmocnienie więzi społecznych i na nabycie kompetencji kluczowych, które ułatwią im odnalezienie się w dorosłym życiu.
Z kolei już tylko miesiąc pozostał do zakończenia realizacji projektu "Rodzina - skarb sam w sobie", który realizuje Gminne Wspieranie Inicjatyw Społecznych, dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, FIO oraz Stowarzyszenia "Działamy Razem". Osiem rodzin z terenu naszej gminy w trakcie projektu pracowało nad umocnieniem więzi, relacji i właściwym komunikowaniu się. W trakcie dożynek gminnych rodziny zorganizowały sobie piknik rodzinny, spędzając czas na przyjemnym relaksie i wspólnej zabawie.
Jesteśmy pełni wiary, że rodziny wprowadzą wiele z wypracowanych w trakcie projektu metod zgodnego współżycia w codzienne relacje.
A 19 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyło się Lokalne Forum „Młodzi wiejscy – skazani na sukces?”. W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele szkół z terenu gminy Główczyce, Policji, Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury, a także rodzice. Bardzo ważnym jest, że do rozmowy również dołączyły władze gminy. Po rejestracji uczestników i przywitaniu przez Panią Prezes Stowarzyszenia – Dorotę Sibińską, głos zabrał Przedstawiciel Programu Równać Szanse – Pan Paweł Walecki, który omówił misje i cele programu. Zachęcał do obdarzania młodych zaufaniem, które potrafią wykorzystać we właściwy sposób.
Pan Piotr Jaśkiewicz- moderator, podczas kilkugodzinnego spotkania odpowiadał na liczne pytania, które pozwoliły nam-dorosłym zrozumieć młodzież. Praca warsztatowa metodą WorldCafe, umożliwiła nam pozyskanie odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań, ale też uświadomiła jak wiele jeszcze nie wiemy. Zgodnie doszliśmy do porozumienia, że chcemy działać na rzecz młodzieży i w tym celu zostanie powołany Zespół, który przyjrzy się sytuacji młodych ludzi i opracuje diagnozę lokalną. Ta zaś pozwoli nam na dalsze działania na rzecz młodzieży.

Galeria zdjęć:

Projekt "QQM czyli Qlinarna Qltura Młodych"

Projekt "Rodzina-skarb sam w sobie"

Forum "Młodzi wiejscy- skazani na sukces?"

 

Podkategorie

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo