Aktualności

Zbiórka wielkogabarytów, RTV i AGD

Drukuj

W przyszłym tygodniu rozpocznie się bezpłatna objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu RTV i AGD.

Terminy odbioru w poszczególnych miejscowościach:

  • 24.04.2017 r. (poniedziałek): Klęcinko, Klęcino, Wielka Wieś, Warblino, Szczypkowice, Dochowo, Dochówko, Gorzysław, Rumsko, Równo;
  • 25.04.2017 r. (wtorek): Święcino, Wykosowo, Przebędowo Słupskie, Dargoleza, Wolinia, Pękalin, Podole Wielkie, Będzimierz, Olszewko, Zawada, Kokoszki, Szelewo, Michałowo, Gostkowo, Stowięcino, Gorzyno;
  • 26.04.2017 r. (środa): Choćmirowo, Choćmirówko, Będziechowo, Drzeżewo, Lipno, Siodłonie, Murowaniec, Czrny Młyn, Żelkowo, Żoruchowo, Zgojewo, Zgojewko;
  • 27.04.2017 r. (czwartek): Rzuszcze, Rzuski Las, Ciemino, Zgierz, Izbica, Gać, Rówienko, Skórzyno;
  • 28.04.2017 r. (piątek): Pobłocie, Cecenowo, Następowo;
  • 29.04.2017 r. (sobota): Główczyce

Odpady należy wystawić przed teren posesji do godziny 7:00.

 

Życzenia świąteczne

Drukuj

życzenia

 

 

Dofinansowanie kosztów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków

Drukuj

herbWójt Gminy Główczyce informuje, że od dnia 18 kwietnia 2017 roku rusza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie kosztów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

 

Czytaj więcej...

Realizacja projektu "Zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół z terenu gminy Główczyce"

Drukuj

13W fazę bezpośredniej realizacji wszedł projekt edukacyjny pn. ”Zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół z terenu gminy Główczyce”. W szkołach powstały tematyczne sale przedmiotowe- laboratoria, które w większości są już wyposażone w najnowsze pomoce dydaktyczne. W Główczyckiej podstawówce powstała sala przyrodnicza, a w gimnazjum laboratorium chemiczne. W szkołach w Pobłociu i Stowięcinie gabinety biologiczne, a w Żelkowie sala matematyczno-przyrodnicza. We wszystkich szkołach sale do nauki języka angielskiego zostały wyposażone w nowoczesne zestawy do nauki przedmiotu. Lekcje wynikające z ramowego planu zajęć prowadzone są z wykorzystaniem nowatorskich metod pracy, a dodatkowe godziny lekcyjne zostały wzbogacone o doświadczenia, eksperymenty i zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Dodatkowo dwa razy w semestrze na zajęcia zaproszeni zostaną specjaliści z instytucji zewnętrznych. Grupa 56 uczniów uczestnicząca w zajęciach dodatkowych w wakacje wyjedzie na pięciodniowy obóz naukowy. 15% uczniów klas I-III, osiągających najlepsze wyniki z języka angielskiego, weźmie udział trzydniowym obozie językowym, w trakcie którego porozumiewać się będą w języku angielskim.

Czytaj więcej...

Realizujemy projekt "Zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół z terenu gminy Główczyce"

Drukuj

W fazę bezpośredniej realizacji wszedł z kolei projekt edukacyjny pn. ”Zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół z terenu gminy Główczyce”. W szkołach powstały tematyczne sale przedmiotowe- laboratoria, które w większości są już wyposażone w najnowsze pomoce dydaktyczne. W Główczyckiej podstawówce powstała sala przyrodnicza, a w gimnazjum laboratorium chemiczne. W szkołach w Pobłociu i Stowięcinie gabinety biologiczne, a w Żelkowie sala matematyczno-przyrodnicza. We wszystkich szkołach sale do nauki języka angielskiego zostały wyposażone w nowoczesne zestawy do nauki przedmiotu. Lekcje wynikające z ramowego planu zajęć prowadzone są z wykorzystaniem nowatorskich metod pracy, a dodatkowe godziny lekcyjne zostały wzbogacone o doświadczenia, eksperymenty i zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Dodatkowo dwa razy w semestrze na zajęcia zaproszeni zostaną specjaliści z instytucji zewnętrznych. Grupa 56 uczniów uczestnicząca w zajęciach dodatkowych w wakacje wyjedzie na pięciodniowy obóz naukowy. 15% uczniów klas I-III, osiągających najlepsze wyniki z języka angielskiego, weźmie udział trzydniowym obozie językowym, w trakcie którego porozumiewać się będą w języku angielskim.

Galeria zdjęć


W obiekcie gimnazjum w Główczycach powstało Gminne Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie dyrektorzy szkół kierują dzieci wymagające pomocy psychologicznej i terapeutycznej. W centrum mieści się m.in. sala terapii sensorycznej. Na taką terapię dotychczas dzieci czekały nawet rok czasu. Szacujemy, iż w efekcie realizacji zajęć terapeutycznych u min. 90% dzieci uda się wyeliminować lub zniwelować dysfunkcje.
W celu rzetelnej realizacji zadań projektowych ze szkoleń przygotowujących do nauczania innowacyjnymi i kreatywnymi metodami nauczania z wykorzystaniem TIK, skorzystali nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i języka angielskiego, prowadzący zajęcia w ramach projektu.
Projekt zakłada zwiększenie średniej ocen ucznia oraz lepsze przygotowanie do wejścia na rynek pracy.

 

Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach 01-20.04.2017 r.

Drukuj

stst1Na prośbę Głównego Urzędu Statystycznego informujemy, że w dniach od 1 do 20 kwietnia 2017 r. na terenie całego kraju w wylosowanych mieszkaniach zostanie przeprowadzone badanie reprezentacyjne dotyczące uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach. 

 

 

 

Czytaj więcej...

Ćwiczenia jednostek OSP z terenu Gminy Główczyce

Drukuj

6W dniu 24 marca 2017 roku na terenie gminy Główczyce przeprowadzone zostały ćwiczenia przeciwpożarowe dla wszystkich jednostek OSP z terenu gminy. Organizator ćwiczeń, Wójt Gminy Główczyce, postanowił sprawdzić możliwości alarmowania strażaków ochotników za pomocą wdrożonych systemów powiadamiania oraz możliwości prowadzenia działań ratunkowych przez jednostki OSP.

Czytaj więcej...

Nowy plan sieci publicznych szkół w związku z wprowadzaną reformą systemu oświaty

Drukuj

P3230058

Zmiany rozpoczną się od roku szkolnego 2017/2018, czyli od września 2017 r. Wówczas uczniowie kończący klasę VI szkoły podstawowej rozpoczną naukęw klasie VII szkoły podstawowej. Rozpocznie się tym samym wygaszanie gimnazjów – nie będzie prowadzona rekrutacja do gimnazjum, a dotychczasowe sześcioletnie szkoły podstawowe staną się ośmioletnimi szkołami podstawowymi. Ustawodawca dał organom prowadzącym gimnazja możliwość wygaszenia ich. Z takiej właśnie możliwości skorzystała Gmina Główczyce.

Czytaj więcej...

Błąd w harmonogramie wywozu odpadów

Drukuj

 

UWAGA !!!
BŁĄD W HARMONOGRAMIE WYWOZU ODPADÓW

Informuję, że wystąpił błąd w terminie wywozu odpadów komunalnych zmieszanych w miejscowościach:

Będzimierz, Dargoleza, Dochowo, Dochówko, Gorzyno, Gorzysław, Gostkowo, Kokoszki, Michałowo, Olszewko, Pękalin, Podole Wielkie, Stowięcino, Szczypkowice, Szelewo, Warblino, Wolinia, Zawada (omyłkowo podano termin 9.04.2017r.)

Wywóz odpadów nastąpi w dniu 7 kwietnia 2017r. (piątek)

Wójt Gminy Główczyce
mgr Teresa Florkowska

 

Załóż działalność gospodarczą

Drukuj

Zachęcamy mieszkańców naszej gminy, którzy ukończyli 30 rok życia, do udziału w projekcie Klasa Biznes. W ramach realizacji projektu uczestnicy objęci zostaną opieką doradczą, szkoleniową oraz finansową. Wsparcie przeznaczone jest dla osób chcących założyć własną działalność gospodarczą. Nabór uczestników trwa tylko do 31 marca- skorzystaj, a zyskasz:

Czytaj więcej...

Podkategorie

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo