Aktualności

Zapraszamy do udziału w konkursach wielkanocnych

Drukuj

palmy pisank01popr

Regulamin konkursu na "Pisankę wielkanocną"

Regulamin konkursu na "Palmę wielkanocną"

 

Jak mija zima Ochotniczym Strażom Pożarnym?

Drukuj

W dniach 8-11.02.2018r. w Plöwen (Niemcy), Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Izbicy spędzała czas z przyjaciółmi ze straży pożarnej z Berlina. Uczyli się udzielania pierwszej pomocy, transportowania poszkodowanego w bezpieczne miejsce, zakładania kołnierza ortopedycznego, opatrunków itp. Ćwiczyli gaszenie pożarów przy użyciu różnego rodzaju gaśnic, czy ratowania osoby, która wpadła do zamarzniętego jeziora. Był też czas na luźniejsze zajęcia- na przykład wykonanie wieszaków na klucze z ozdobami strażackimi. Czas wypełniony ćwiczeniami, rozmowami i zabawą szybko minął. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Izbicy z niecierpliwością odlicza dni do następnego spotkania na obozie letnim w Niemczech. Spotkanie odbyło się dzięki dofinansowaniu z programu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

osp1

Czytaj więcej...

Ostatnio w sporcie...

Drukuj

II Turniej Oldboyów (40+) o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Główczyce już za nami...
11 marca 2018 roku w hali sportowej w Główczycach, rozegrano po raz drugi Turniej Oldboyów (40+) o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Główczyce Michała Matkowskiego. Zawody sędziowali działacze społeczni i sportowi- Wiesław Wielgus, Waldemar Romowski i Bartłomiej Wielgus.
Do turnieju zostało zaproszonych pięć zespołów: Almir Słupsk- zeszłoroczny zwycięzca pierwszej edycji turnieju i główny pretendent do drugiego zwycięstwa, Jacek Adamski Team i Przyjaciele, Oldboje Wykosowo, Katrina 2 Główczyce oraz Jurek i Przyjaciele.

Czytaj więcej...

Dziękujemy Sołtysom

Drukuj

 

Z okazji Dnia Sołtysa – opiekuna i gospodarza wsi,
składamy najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, sukcesów w działalności sołeckiej,
a także jak najlepszej współpracy z mieszkańcami i pracownikami naszej gminy.
Jednocześnie składamy podziękowania za trud i wysiłek w sprawowaniu funkcji Sołtysa
oraz zaangażowanie na rzecz rozwoju i poprawy życia lokalnej społeczności.

                  Przewodniczący Rady Gminy Główczyce                    Wójt Gminy Główczyce

                                Michał Matkowski                                         Teresa Florkowska

 

pole kwiatów

 

 

Wszystkiego najlepszego życzymy Paniom

Drukuj

Z okazji Dnia Kobiet wszystkiego co najlepsze,

spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie,

dużo szczęścia, uśmiechu i samych słonecznych dni

życzą

Pracownicy Urzędu Gminy w Główczycach

kwiatow-bukiet-koszyk

 

"Na ostatniej drodze" - promocja najnowszego wydania zbioru wierszy Pani Emilii Zimnickiej

Drukuj

DSC01161W dniu 2 marca 2018 roku, w świetlicy wiejskiej w Izbicy, miał miejsce benefis Pani Emilii Zimnickiej- naszej lokalnej poetki z Izbicy. Promocję szóstego już wydania zbioru wierszy, zatytułowanego „Na ostatniej drodze”, połączono ze świętowaniem 80-tych urodzin poetki. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele lokalnego samorządu oraz Starostwa Powiatowego w Słupsku, nauczyciele i uczniowie szkół z terenu naszej gminy, poeci zaprzyjaźnieni z autorką, mieszkańcy Izbicy i okolicznych miejscowości.

Czytaj więcej...

Realizujemy nowy projekt

Drukuj

logo rpo 14-20

W dniu 11 grudnia 2017r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu pn.: „Pomorskie Szlaki Kajakowe - Rzeka Łeba - Uwolnij Energię Natury” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 8 Konwersja, Działania 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Gminne Wspieranie Inicjatyw Społecznych

Drukuj

LOGO RS 002Stowarzyszenie Gminne Wspieranie inicjatyw Społecznych zostało zaproszone do udziału i aplikowania o dofinansowanie projektu Fora Lokalne II. Zaproszenie jest efektem wysokiej oceny przygotowanego i przeprowadzonego Forum Lokalnego "Młodzi wiejscy - skazani na sukces?", ktore odbyło się 19 września 2017 w GOK Główczyce.
Forum Lokalne to mozliwośc spotkania ludzi chcących działać na rzecz młodzieży, to czas rozmów, wniosków i działania w celu poznania potrzeb i aspiracji naszego młodszego pokolenia.

Stowarzyszeniu i koordynatorowi życzymy powodzenia.

 

Informacja o obowiązku meldunkowym

Drukuj

Przypominamy mieszkańcom Gminy Główczyce o obowiązku meldunkowym. Każda osoba przybywająca do naszej gminy na dłużej niż 3 miesiące zobowiązana jest zgłosić się do Urzędu Gminy w Główczycach ul. Kościuszki 8, podającswoje nowe miejsce zamieszkania.

Czytaj więcej...

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Drukuj

harmonogram2018

   Harmonogram do pobrania tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

Podkategorie

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo