Aktualności

Rekrutacja na szkolenia z zakresu kształcenia w ramach projektu „Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu słupskiego poprzez utworzenie pracowni gastronomicznej oraz organizację kursów i szkoleń z zakresu kształcenia ustawicznego”

Drukuj

 

  1. Ogłoszenie o naborze na szkolenia, - zobacz PDF
  2. Regulamin rekrutacji i udziału uczestników w kursach - zobacz PDF
  3. Formularz zgłoszeniowy do udziału w projekcie - zobacz PDF
  4. Oświadczenie uczestnika projektu - zobacz PDF
  5. Deklaracja uczestnictwa w szkoleniu/kursie uczestników projektu - zobacz PDF
  6. Informacja o wydłużeniu terminu  naboru na szkolenia - zobacz PDF

Informacja o powstaniu internetowej giełdy rolnej

Drukuj

Z przyjemnością informujemy o powstaniu internetowej giełdy rolnej o nazwie Rynek-Rolny.pl Serwis skierowany jest przede wszystkim do rolników, ogrodników i sadowników. Przy pomocy giełdy rolnicy mogą w szybki i łatwy sposób sprzedać lub nabyć środki do produkcji rolnej. Giełda i portal Rynek-Rolny.pl to niezwykle przydatne narzędzie do pracy w nowoczesnym rolnictwie. Serwis znajduje się pod następującym adresem: https://www.rynek-rolny.pl/

KURS OPERATORA KOMBAJNÓW ZBOŻOWYCH

Drukuj

KRAJOWE STOWARZYSZENIE CENTRÓW KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO ORGANIZUJE KURS OPERATORA KOMBAJNÓW ZBOŻOWYCH oraz kurs operatora kombajnów zielonkowych. Celem kursu jest przygotowanie zainteresowanych osób do samodzielnej obsługi kombajnów zbożowych (lub kombajnów zielonkowych).

Informujemy, że w dniu 5 lipca 2018 r. (czwartek) o godz. 10:00 w Firmie ULENBERG Sp. z o.o. w GŁÓWCZYCACH ul. Słupska 1 rozpocznie się kurs dla kombajnistów.

Odpłatność: - 500 zł. kombajn zbożowy;
- 100 zł. kombajn zielonkowy;
- 100 zł - prasy wysokiego stopnia zgniotu i urządzenia do paletyzowania bel.

Warunki zapisania się na kurs:
1) ukończone 18 lat,
2) posiadanie prawa jazdy kategorii B lub T.

Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują zaświadczenie potwierdzające posiadanie kwalifikacji zawodowych operatorów kombajnów zbożowych ( lub kombajnów zielonkowych), uprawniające do obsługi, poruszania się po drogach publicznych czy roszczeń z tytułu ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków. Nr kontaktowy: 58 683 76 12; 695 999 723; 517 856 236.

Kursy komputerowe dla osób w wieku 50-70 lat

Drukuj

Na prośbę Fundacji Partycypacji Społecznej ze Słupska, informujemy o możliwości uczestnictwa w kurasach komputerowych osób w wieku 50-70 lat:
Kurs komputerowy dotyczy osób 50+ w wieku aktywności zawodowej i więcej (max wiek 70 lat), zamieszkałych (w rozumieniu Kodeksu cywilnego) w województwie pomorskim, z własnej inicjatywy zainteresowanych nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem umiejętności i kompetencji ICT,
- zakres szkoleń (np. DIGCOMP 16) Moduł B1: Podstawy pracy z komputerem, Moduł B2: Podstawy pracy w sieci, Moduł B3: Przetwarzanie tekstów, Moduł B4: Arkusze kalkulacyjne, Moduł S3: IT Security, Moduł S9: Rozwiązywanie problemów. Program może być dostosowany do uczestników i możemy zrobić dwa wybrane moduły i inne zajęcia komputerowe np. zaawansowany Excel.
Kurs trwa 150h po 3 h dwa razy w tygodniu. Zajęcia będą odbywać się w szkole.
- poziom (podstawowy),- dostosowany do potrzeb grupy, w grupie powinny być osoby o podobnym poziomie umiejętności komputerowych.
- termin realizacji szkoleń, zajęcia min 2 razy w tyg po 3 h lekcyjnych.
- liczebność grup 16 osób.

W projekcie przewidziany jest:
- posiłek- wszyscy,
- zwrot kosztów dojazdu — do 14 zł/dziennie,
- zwrot kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną.

Dane kontaktowe:

Krystian Szczypek
Fundacja Partycypacji Społecznej
ul. Krasińskiego 7
76-200 Słupsk
Tel.: 575 888 329
www.fundacja-spoleczna.pl

Możliwość uzyskania unijnej pożyczki na rozwój działalności turystycznej

Drukuj

plakat a5 Głowczyce 002Na prośbę Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. zamieszczamy informację, iż podmiot ten został wyłoniony przez Pomorski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o., do dystrybucji pożyczek na rozwój działalności gospodarczej firm z branży turystycznej.

WARP Sp. z o.o. jest spółką Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, powołaną w 2003 roku. Celem naszej działalności jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości. Będąc organizacją non-profit, wypracowane zyski przeznaczamy na realizację celów statutowych. Wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pożyczek, duża wiarygodność oraz atrakcyjna oferta sprawiły, że Pomorski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. , w drodze przetargu, wybrał naszą instytucję do pełnienia funkcji operatora pożyczek (pośrednika finansowego) na Państwa obszarze.

Pożyczki przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą, jak i dla przedsiębiorców już funkcjonujących na rynku, wspierając rozwojowe inwestycje. Nasze dotychczasowe doświadczenia wskazują, że klienci cenią sobie ta formę wsparcia za przejrzyste zasady, krótki czas oczekiwania, proste procedury oraz brak wkładu własnego.

Rozpoczynając dystrybucję pożyczek na wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w województwie pomorskim, zapraszamy Państwa do współpracy. Z Wielkopolski wynosimy doskonałe doświadczenia współdziałania z jednostkami samorządu terytorialnego, w zakresie informowania mieszkańców i przedsiębiorców o możliwości skorzystania z dofinansowania. Planujemy kontynuować tą formułę na Państwa obszarze. W ramach współpracy proponujemy:

- przesłanie materiałów promocyjnych w formie elektronicznej do zamieszczenia na stronie internetowej, profilu w mediach społecznościowych czy w wydawanym przez gminę biuletynie/ magazynie,

- dostarczenie materiałów drukowanych, jak np. plakaty i ulotki do rozdystrybuowania na terenie Państwa siedziby,

- wspólną organizacje spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców oraz osób zainteresowanych wsparciem na uruchomienie własnej działalności gospodarczej.

Dane kontaktowe:

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
ul. Piekary 19, 61-823 Poznań, tel: +48 61 65 63 500, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 778-14-11-344, REGON: 634512019, KRS: 0000174198,
Kapitał zakładowy: 10 951 000,- PLN, Kapitał wpłacony: 10 951 000,- PLN

Słoneczny pociąg- rozkład jazdy

Drukuj

Pociąg Słoneczny 002W tegoroczne wakacje już po raz czternasty na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich. Będzie kursował codziennie w okresie 23 czerwca – 2 września w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia. Zatrzyma się m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku i Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie sloneczny.mazowieckie.com.pl.
Pociąg „Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx. Podróż jest szybka i komfortowa. Z Warszawy do Trójmiasta „Słoneczny” dojeżdża w niespełna 3 godziny, do Ustki w zaledwie 5 h 21 min. Wagony piętrowe są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt. Na pokładzie dostępny jest również catering. Nad spokojnym przebiegiem podróży każdego turysty czuwa uprzejma obsługa pociągu.
Bilety na przejazdy pociągiem „Słoneczny” są do nabycia w bardzo atrakcyjnych cenach, ponadto w cenie biletu podróżny może zabrać rower lub psa. Zakupu biletów można dokonać w kasach biletowych, za pośrednictwem strony bilety.mazowieckie.com.pl, w aplikacji skycash, w biletomatach KM, a także bezpośrednio u kierownika pociągu. Wakacyjnemu połączeniu stolicy z wybrzeżem towarzyszy akcja promocyjna „Słoneczny wysyp rabatowy”, dzięki której osoby podróżujące pociągiem „Słoneczny” mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek w interesujących miejscach nad morzem.

Pismo 

Rozkład jazdy pociągu Słoneczny 2018 002

 

Badanie statystyczne z zakresu rolnictwa w czerwcu i lipcu 2018 r.

Drukuj

 badanie stat z zakresu rolnictwa czer lip 2018 070618 1

badanie stat z zakresu rolnictwa czer lip 2018 070618 2

 

KONKURS „PIĘKNA WIEŚ” 2018

Drukuj

Piekna wies 2018

KONKURS „PIĘKNA WIEŚ” 2018

Informujemy, że rozpoczęła się III edycja Gminnego konkursu pn. „PIĘKNA WIEŚ” w 2018 roku.

W dniu 25 maja 2018 r. Zarządzeniem nr 44/2018 Wójt Gminy Główczyce zatwierdził Regulamin III Gminnego konkursu „Piękna Wieś” w 2018 roku.

Zgodnie z regulaminem konkurs jest organizowany w 2 kategoriach:
- wieś,

- prywatna posesja mieszkalna.

O przystąpieniu „Wsi” do konkursu decyduje sołtys, który składa stosowną, podpisaną,  deklarację
(zał. Nr 1 do w/w regulaminu).

Warunkiem przystąpienia mieszkańca do konkursu, w kategorii „prywatna posesja mieszkalna”, jest złożenie deklaracji u sołtysa wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do w/w regulaminu. Deklaracje dostępne są u sołtysów poszczególnych wsi oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy Główczyce www.glowczyce.pl.

Termin przyjmowania przez sołtysów deklaracji upływa 18 czerwca 2018 roku.  

W konkursie nie mogą brać udziału laureaci I miejsc zdobytych w 2017 roku.

Sołtysi składają deklaracje do konkursu „Piękna Wieś” 2018 do dnia 20 czerwca 2018 roku w Urzędzie Gminy w Główczycach.

W terminie do dnia 7 lipca 2018 roku Komisja konkursowa powołana odrębnym Zarządzeniem Wójta Gminy Główczyce dokona oceny zgłoszonych posesji oraz wsi.

Pliki do pobrania

Komunikat o zagrożeniu upraw roślin

Drukuj

 

komunikat o zagrozeniu upraw roslin3 170518

 

komunikat o zagrozeniu upraw roslin2 170518

 

komunikat o zagrozeniu upraw roslin1 170518

 

komunikat o zagrozeniu upraw roslin 090518

Wiadomości

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo