Aktualności

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej - piłka nożna

Drukuj

Wójt Gminy Główczyce ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Główczyce polegającego na wsparciu finansowym sportu w 2018 roku w zakresie piłki nożnej na poziomie klasy okręgowej.

Szczegóły naboru zawarte w ogłoszeniu:

- Zarządzenie nr 77/2018 Wójta Gminy Główczyce z dnia 12 września 2018 roku

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego gminy Główczyce polegającego na wsparciu finansowym sportu w 2018 roku w zakresie piłki nożnej na poziomie klasy okręgowej

Drukuj

Wójt Gminy Główczyce ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Gminy Główczyce polegającego na wsparciu finansowym sportu w 2018 roku w zakresie piłki nożnej na poziomie klasy okręgowej.

Szczegóły konkursu zawarte w ogłoszeniu:

- Zarządzenie nr 76/2018 Wójta Gminy Główczyce z dnia 11 września 2018 roku

Lokalny punkt informacyjny funduszy europejskich 10 września w Główczycach

Drukuj

Plakat A4 MPI Glowczyce

Dożynki Województwa Pomorskiego

Drukuj

krokowa plakatInformujemy, że Dożynki Województwa Pomorskiego odbędą się w dniu 16 września 2018 roku w Gminie Krokowa. Więcej informacji uzyskają Państwo "klikając" w plakat.

Komunikat Wybory Samorządowe 2018

Drukuj

Informacje dotyczące wyborów samorządowych 2018 r. dostępne są na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej: www.pkw.gov.pl oraz Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Słupsku : slupsk.kbw.gov.pl

Rusza program profilaktyki boreliozy w powiecie słupskim – 2018. Będą bezpłatne badania dla mieszkańców!

Drukuj

       Od 15 sierpnia do 15 grudnia br. w powiecie słupskim realizowany będzie program profilaktyki boreliozy - 2018 obejmujący wykonywanie bezpłatnych badań laboratoryjnych testem ELISA klasy IgG i IgM w kierunku wykrycia boreliozy i działania edukacyjne w zakresie jej zapobiegania. Bezpłatnymi badaniami laboratoryjnymi objętych zostanie 350 mieszkańców wszystkich miast i gmin powiatu, w wieku od 20 roku życia, u których wcześniej nie stwierdzono boreliozy i którzy nie byli leczeni z powodu tej choroby.

        Badania wykonywane będą od 20 sierpnia - do wyczerpania limitu, przez wyłonione w konkursie ofert Medyczne Laboratorium DIAGNOSTYKA Sp. z o.o. w Słupsku funkcjonujące przy ul. Jana Pawła II 1a. Kwalifikacja uczestników odbywać się będzie w ośrodkach zdrowia/przychodniach miast i gmin powiatu słupskiego oraz punktach pobrań realizatora programu przy ulicach: Jana Pawła II 1a, Wileńskiej 30, Tuwima 23, Stary Rynek 5, przy Placu Dąbrowskiego 6 oraz w Ustce przy ul. Grunwaldzkiej 18. Zainteresowani będą musieli wypełnić ankietę oceny ekspozycji na kleszcze. O zakwalifikowaniu do badania zdecydują zweryfikowane przez personel medyczny informacje zawarte w ankiecie, uzasadniające jego wykonanie. Z bezpłatnych badań głównie powinny skorzystać osoby z grupy podwyższonego ryzyka, tj. leśnicy, rolnicy, osoby często przebywające na terenach bytowania kleszczy. Borelioza jest najczęstszą chorobą odkleszczową wywołaną przez krętki z rodzaju Borelia i przenoszoną przez zakażone kleszcze z rodzaju Ixodes. Jest chorobą infekcyjną, o przewlekłym przebiegu. W kraju, a także w woj. pomorskim wciąż obserwuje się wzrost zachorowań na nią. W roku 2015 zanotowano ich w kraju - 13 625, w 2016 r. – 21 200, w 2017 r. - 21 528. W powiecie słupskim odnotowano odpowiednio: 111, 85 i 125 zachorowań. W 2017 roku, na 20 pomorskich powiatów i miast na prawach powiatu, największą zapadalność na boreliozę zanotowano w powiecie bytowskim (275 przypadków na 100 tys. mieszkańców), kościerskim (207) i słupskim (127).

       Na wzrost zachorowania i większe narażenie na kontakt z zakażonymi kleszczami mają wpływ trzy główne czynniki: spędzanie przez ludzi większej ilości czasu na obszarach leśnych, rolnych, łąkach i terenach rekreacyjnych, wyższe temperatury w zimie oraz na wiosnę sprzyjające większej przeżywalności gryzoni - głównych żywicieli kleszczy oraz coraz bardziej dostępna diagnostyka laboratoryjna, dzięki której rośnie wykrywalność choroby.

    Adresowany do mieszkańców powiatu słupskiego program profilaktyki boreliozy jest finansowany ze środków powiatu (21 tys. zł), gminę Kępice (2,5 tys. zł), ponad 6,5 tys. zł. dokłada realizator programu, czyli Medyczne Laboratorium Diagnostyka Sp. z o.o. Badaniami objęci zostaną mieszkańcy wszystkich miast i gmin powiatu, ich liczba dla poszczególnych gmin została ustalona na podstawie liczby mieszkańców, przy czym dla gminy Kępice została zwiększona odpowiednio do przekazanych przez tę gminę środków na ich wykonanie.

Lista ośrodków zdrowia/przychodni, i punktów pobrań Medycznego Laboratorium do których można zgłaszać się na badania - PDF

BORELIOZA ULOTKA - PDF

 

 

Wojewódzki Konkurs na Wieniec Dożynkowy

Drukuj

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłosił konkurs na Wieniec Dożynkowy, którego koordynatorem jest Departament Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Zgłoszenia wieńców do Konkursu mogą dokonywać osoby fizyczne, koła gospodyń wiejskich, sołectwa, gminy, powiaty, kościelne osoby prawne oraz organizacje z województwa pomorskiego.

Udział w Konkursie należy zgłosić do dnia 11 września 2018 roku do koordynatora przebiegu Konkursu wyłącznie na formularzu Zgłoszenie Wieńca Dożynkowego, stanowiącego załącznik do Regulaminu.

Podpisane zgłoszenia do udziału w Konkursie można składać:

- osobiście w sekretariacie Departamentu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego ul. Augustyńskiego 2, 80-811 Gdańsk, pok. 100;

- listownie na adres korespondencyjny Departament Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk,

- faxem pod nr. (58) 32 68 663

- elektronicznie na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wieniec należy dostarczyć do dnia 16 września 2018 roku do miejscowości Parszczyce, gmina Krokowa, powiat pucki do godziny 08.15.

UCHWAŁA ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Regulamin Wojewódzkiego Konkursu na Wieniec Dożynkowy

Powiatowe Święto Plonów Główczyce 2018

Drukuj

Powiatowe Swieto Plonow 2018 - plakat maly

Program uroczystości:
12:00 Msza św. w intencji rolników w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Główczycach
13:00 Uroczystości dożynkowe na stadionie sportowym w Główczycach:
- wręczenie Bursztynowych Kłosów
- Powiatowy Konkurs na Chleb i Wieniec Dożynkowy
- występy solistów, zespołów wokalnych i tanecznych
- Wybory Gospodyni i Gospodarza Roku 2018
- konkurs na Najlepsze stoisko KGW
19:00 Przeboje Budki Suflera w wykonaniu BUDKA BAND
20:00 Zabawa taneczna
22:00 Pokaz fajerwerków
Podczas imprezy na terenie stadionu sportowego będą dostępne darmowe dmuchańce, gry i animacje dla dzieci oraz stoiska regionalne i promocyjne.

 

REGULAMIN KONKURSU NA NAJLEPSZE STOISKO KGW

ZGŁOSZENIE DO KONKURSU NA NAJLEPSZE STOISKO KGW

 

REGULAMIN KONKURSU NA CHLEB I WIENIEC DOŻYNKOWY

ZGŁOSZENIE DO KONKURSU NA CHLEB I WIENIEC DOŻYNKOWY

 

REGULAMIN GOSPODYNI I GOSPODARZ

ZGŁOSZENIE GOSPODYNI I GOSPODARZ

 

KOLEJNA EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „PRZYRODA POWIATU W OBIEKTYWIE"

Drukuj

plakat

Starosta Słupski ogłosił kolejną edycję konkursu fotograficznego pod hasłem „Przyroda powiatu w obiektywie". Zdjęcia można nadsyłać w trzech niżej wymienionych kategoriach:
I - Krajobraz powiatu słupskiego – fotografie wykonane przez osoby dorosłe,
II - Przyroda oczami dzieci - fotografie wykonane przez dzieci w wieku 8-12 lat,
III - Przyroda oczami młodzieży - fotografie wykonane przez młodzież w wieku 13-18 lat.
Swoje prace wraz z kartą zgłoszenia uczestnika, wersją elektroniczną zdjęcia lub negatywu oraz w przypadku dzieci i młodzieży z pisemną zgodą rodzica (opiekuna) należy składać w Starostwie Powiatowym w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów 14 w Biurze Obsługi Interesanta – pok. nr 1 w terminie do dnia 28 września 2018r.
Regulamin konkursu, wzór karty zgłoszenia uczestnika oraz zgoda rodzica (opiekuna) na udział w konkursie, dostępne są poniżej lub na stronie www.powiat.slupsk.pl w zakładce DLA MIESZAKAŃCÓW/ŚRODOWISKO oraz w siedzibie Starostwa: w Biurze Obsługi Interesanta- pok. nr 1 i w Wydziale Środowiska i Rolnictwa – pok. nr 316.
Dodatkowe informacje uzyskać można pod nr tel. (59) 841 85 34.

Regulamin

Karta zgłoszenia

Zgoda rodzica

Wiadomości

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo